Amazon w obliczu koronawirusa

1-7 maj

Działania Amazon mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników

Wydawać by się mogło, że zyski na Amazon rosną, jednak jest to błędne stwierdzenie. Jak informuje Sky News, Amazon może odnotować pierwszą, większą od 5 lat stratę, ponieważ pomimo wzrostu przychodów, wydaje co najmniej 4 mld USD w związku z pandemią koronawirusa. 

Podczas gdy inne tradycyjne sklepy zostały zmuszone do zamknięcia z powodu COVID-19, internetowy sprzedawca detaliczny zrekrutował dodatkowe 175 000 pracowników, aby poradzić sobie ze wzrostem zamówień podczas pandemii. 

Dodatkowo pieniądze są wydawane na nadgodziny, zakup sprzętu ochronnego, takiego jak maski czy rękawiczki oraz dezynfekcję ogromnych magazynów, w których zamówienia są pakowane i wysyłane. Amazon planuje również przetestować pracowników pod kątem COVID-19, w ramach działań mających na celu zapewnienie, że firma może kontynuować działalność ze względów bezpieczeństwa.

Amazon

Amazon zachęca sprzedawców do dostarczania instytucjom medycznym niezbędnych środków ochrony indywidualnej

Fruncillo z Tamebay donosi, że Amazon ogłosił, iż współpracuje z europejskimi rządami i agencjami zdrowia w odpowiedzi na COVID-19 w celu zaopatrywania szpitali, instytucji medycznych i organizacji rządowych w sprzęt ochrony osobistej (PPE) i inne kluczowe produkty z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiadomość ta pojawia się wkrótce po ogłoszeniu przez eBay, że tworzy Portal NHS, aby dostarczać środki ochrony osobistej w Wielkiej Brytanii za pomocą DHSC.

NHS – National Health Service, czyli wspólna nazwa dla trzech z czterech systemów służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, finansowanych ze środków publicznych.

DHSC – Department of Health and Social Care, czyli departament odpowiedzialny za politykę rządu w zakresie zdrowia i opieki społecznej w Anglii.

Przedsiębiorstwa wspierają klientów podczas pandemii COVID-19

Zewnętrzni sprzedawcy, małe i średnie firmy, które sprzedają produkty za pośrednictwem Amazon, pozostają zaangażowani we wspieranie klientów i społeczności w czasie pandemii. Od darowizn i niezbędnych materiałów do produkcji bardzo potrzebnych produktów, takich jak środki do dezynfekcji rąk czy masek ochronnych. 

Zobacz nasze referencje na:

GoGlobal24

Dane kontaktowe

GOGLOBAL24 sp. z o.o. sp. k.
ul. Ryszarda Chomicza 13b
55-080 Nowa Wieś Wrocławska

office@goglobal24.com
+48 880 725 240

Zostaw wiadomość
100 Euro rabatu dla nowych klientów!

Chcesz korzystać z specjalnej promocji dla nowych klientów? Zostaw swój telefon lub adres email, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h!