Jak pomocne w prowadzeniu sprzedaży internetowej w Niemczech jest posiadanie punktu zwrotnego

Czy ważne jest posiadanie punktu zwrotnego za granicami kraju przez sprzedawcę internetowego sprzedającego w Niemczech?

Obsługa zwrotów poprzez posiadanie punktu zwrotnego w Niemczech jest ważnym elementem w prowadzeniu sprzedaży internetowej. Część potencjalnych klientów nie decyduje się na zakup, gdyż wątpią w sprawną obsługę zwrotów przez sklepy znajdujące się w innym kraju niż w Niemczech. Posiadanie punktu zwrotnego w kraju odbiorcy wpływa przede wszystkim pozytywnie na wiarygodność sklepu internetowego. Odbiorca ma możliwość zwrotu przesyłki za niewielką kwotę, czas oczekiwania na obsługę zwrotu jest o wiele krótszy niż w przypadku gdy odbiorca miałby  zwracać paczkę bezpośrednio do Polski. Przez zwiększenie swojej wiarygodności zwiększa się również sprzedaż internetowa na amazon.de, ebay.de.

Rozwiązanie Goglobal24 z zakresu obsługi zwrotów zagranicznych w Niemczech umożliwia:

  • Obsługa zwrotów od odbiorców w Niemczech (amazon.de, ebay.de) na adres w ich kraju.
  • Śledzenie historii i statusu zwrotów w systemie goglobal24.com
  • Automatyczne alarmowanie otrzymania zwrotu (informujemy Partnerów o otrzymaniu każdej paczki zwrotnej przez nas oraz o odesłaniu paczki od nas).
  • Powiadomienia mailowe wysyłanie w momencie otrzymania zwrotu.
  • Transport zwrotów do magazynu Goglobal24 w Polsce – zwroty z Niemiec odbierane są przez naszego kierowcę z naszego punktu zwrotnego codziennie.
  • Wymiana lub ponowna wysyłka przesyłek (Partner prowadzący sprzedaż internetową po otrzymaniu od nas informacji o otrzymaniu zwrotu, może od razu przesłać odbiorcy inny towar).
  • Tworzenie krajowych etykiet na wysyłki zwrotne w Niemczech. Nasz system oferuje 2 rodzaje etykiet zwrotnych: nieopłacona (opłata ponoszona jest przez nadawcę) oraz oferujemy tworzenie etykiet opłaconych, czyli etykiet gotowych do nadania przez nadawcę w dowolnym punkcie przewoźnika w jego okolicy.
  • Identyfikowanie zwrotów na podstawie nazwy kupującego w Amazon.de oraz Ebay.de.

E-sklepy prowadzące sprzedaż internetową w Niemczech na Amazon.de i Ebay.de oprócz taniej wysyłki kurierskiej oceniani są na podstawie szybkiej realizacji zwrotów. Użytkownicy prowadzący sprzedaż internetową, którzy nie mają możliwości szybkiej obsługi zwrotów zagranicznych, nie są w stanie odnieść sukcesu na rynku ecommerce za granicami kraju.

W następnej części bloga opiszemy szerzej proces obsługi zwrotów dla użytkowników prowadzących sprzedaż internetową na portalach ebay.co.uk oraz amazon.co.uk.

Zobacz nasze referencje na:

GoGlobal24

Dane kontaktowe

GOGLOBAL24 sp. z o.o. sp. k.
ul. Ryszarda Chomicza 13b
55-080 Nowa Wieś Wrocławska

office@goglobal24.com
+48 880 725 240

Zostaw wiadomość
100 Euro rabatu dla nowych klientów!

Chcesz korzystać z specjalnej promocji dla nowych klientów? Zostaw swój telefon lub adres email, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h!