Powody blokowania kont na Amazon

Powody blokowania kont na Amazon

Blokowanie konta na Amazon jest jedną z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, jaka może spotkać sprzedawcę. Dlaczego? Otóż włożył w jego stworzenie mnóstwo pracy: szukał towarów i dostawców, zebrał opinie, stworzył listing i nagle… jego profil został zablokowany. W praktyce oznacza to, że płatności są zawieszone, konto jest zamrożone, prowizja za magazynowanie jest naliczana, a sprzedaży brak. W dzisiejszym artykule dowiemy się, jakie są powody zablokowania konta na Amazon.

 

Powody blokowania kont na Amazon

Negatywne opinie 

Przyczyną zablokowania Twojego konta mogą być złe opinie. Nawet jeśli otrzymasz jedną lub dwie negatywne oceny, może to niekorzystnie wpłynąć na Twój ranking i reputację. Jeśli w którymś momencie powinęła Ci się noga i klient miał podstawy do wystawienia takiej opinii – musisz natychmiast rozwiązać problem. Zaoferuj mu zwrot pieniędzy lub inną rekompensatę. 

Sprzedaż zabronionych produktów 

Zaczynając handlować na Amazonie, musisz zapoznać się z zasadami, których w przyszłości będziesz przestrzegał. Jedną z nich jest lista zakazanych produktów. Znajdują się na niej nie tylko narkotyki, broń i produkty o charakterze seksualnym. To także alkohol czy niebezpieczne leki. 

Sprzedaż podrabianych produktów 

Kolejne powody blokowania kont na Amazon, to wystawianie produktów naruszających prawa autorskie i patenty. Nawet jeśli masz pewność, że Twój towar pochodzi z fabryki producenta, to ten punkt może dotknąć także Ciebie.

Jeśli produkty zostały zakupione z niepotwierdzonego źródła, które nie wzbudza zaufania Amazon – mogą być uznane za podróbki. Zablokowanie konta właśnie z tego powodu może wynikać z opinii niezadowolonych klientów.

Jeśli nie masz możliwości, aby dowiedzieć się, kto wystawił Ci taką ocenę i dlaczego złożył skargę – możesz podać szczegóły dotyczące produktu, który zakupiłeś. Faktura, na której wyraźnie wskazano markę producenta, certyfikat kontroli jakości czy dokumenty potwierdzające jego autentyczność z pewnością pomogą Ci odblokować profil i odwołać powody zablokowania konta na Amazon.

Amazon regularnie blokuje konta sprzedawców, którzy nie przestrzegają ich zasad. Nie ma na to wpływu obrót i zarobek – jedynie polityka marki. 

Zobacz nasze referencje na:

GoGlobal24

Dane kontaktowe

GOGLOBAL24 sp. z o.o. sp. k.
ul. Ryszarda Chomicza 13b
55-080 Nowa Wieś Wrocławska

office@goglobal24.com
+48 880 725 240

Zostaw wiadomość
100 Euro rabatu dla nowych klientów!

Chcesz korzystać z specjalnej promocji dla nowych klientów? Zostaw swój telefon lub adres email, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h!