Sprzedaż międzynarodowa na Amazon cz. 2

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Ci zalety sprzedaży międzynarodowej na Amazon. Dziś opowiemy o kilku podstawowych krokach, o których należy pamiętać, podejmując tę decyzję oraz zaprezentujemy opcję sprzedaży globalnej.

Podstawowe kroki, o których musisz pamiętać

  1. Sprawdź czy listy Twoich produktów są zoptymalizowane i aktualne,

  2. Przetłumacz swoje oferty tam, gdzie jest to wymagane,

  3. Zdecyduj czy będziesz korzystał z FBA, czy sam będziesz realizował zamówienia,

  4. Pamiętaj o wszelkich obowiązkach prawnych i podatkowych,

  5. Złóż wniosek o numer EORI.

Warto o tym pamiętać, ponieważ maksymalizując swoją obecność w Europie za pomocą platformy Amazon, zaczniesz czerpać korzyści z większej liczby klientów, bezpośredniej obecności międzynarodowej i ostatecznie większego zysku. Oczywiście oprócz rozwinięcia swojej działalności na rynek europejski, możesz pójść o krok dalej i… stać się globalną marką.

Sprzedaż globalna z pomocą Amazon Global możesz łatwo rozwinąć swój biznes Amazon na całym świecie oraz zbudować dużą bazę klientów.

Amazon Global Selling (AGS) otwiera drzwi do kolejnych krajów, w których możesz wystawiać swoje produkty. Istnieje pięć globalnych rynków oprócz pięciu rynków europejskich, o których już mówiliśmy, więc wchodząc na rynek globalny, będziesz obecny w sumie na 13 rynkach. Należą do nich Stany Zjednoczone, Indie, Japonia, Chiny, Meksyk, Kanada, Brazylia i Australia, a to już sprzedaż globalna.

Sprzedaż globalna i jej zalety

Jeszcze większa baza klientów

Podobnie jak w Europie, wchodząc na rynek globalny, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do jeszcze większej liczby klientów. Weź pod uwagę wszystkie inne festiwale, święta i promocje obchodzone na całym świecie, takie jak Czarny piątek, Cyber Poniedziałek, Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie i inne międzynarodowe dni. Są one dodatkowym źródłem Twojego przychodu.

Wybierając FBA, ułatwiasz wysyłkę

Jeśli zdecydujesz się wejść na rynek globalny, FBA to konieczność, by ułatwić międzynarodową wysyłkę. Nie musisz wtedy zajmować się obsługą klienta i zwrotami pieniędzy. Cała logistyka będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Brak problemów z walutami i płatnościami

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz w funtach, euro, dolarach czy jenach, transakcje klientów będą przechodzić przez automatyczne przeliczniki walut, a depozyty dokonywane będą bezpośrednio na twoje konto bankowe. Oznacza to również, że masz zagwarantowane bezpieczne i terminowe otrzymywanie płatności, zapewniając płynny przepływ środków pieniężnych.

Na czym polega trudność?

Powyższe kroki brzmią naprawdę banalnie prosto, jednak istnieją pewne aspekty globalnej konfiguracji, które wymagają nieco więcej wysiłku.

Aby sprzedawać na całym świecie, musisz mieć indywidualne konto sprzedawcy dla każdego kraju, z wyjątkiem ujednoliconych kont sprzedawców dla Europy (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy) i Ameryki Północnej (Kanada, Meksyk i USA).

Oznacza to więc otwarcie kont Amazon na poszczególnych stronach tych krajów (Indie, Japonia, Chiny, Brazylia i Australia), aby móc korzystać z nich razem z kontami w Europie i Ameryce Północnej.

Zobacz nasze referencje na:

GoGlobal24

Dane kontaktowe

GOGLOBAL24 sp. z o.o. sp. k.
ul. Ryszarda Chomicza 13b
55-080 Nowa Wieś Wrocławska

office@goglobal24.com
+48 880 725 240

Zostaw wiadomość
100 Euro rabatu dla nowych klientów!

Chcesz korzystać z specjalnej promocji dla nowych klientów? Zostaw swój telefon lub adres email, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 h!